Chalupa Františkov - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa Františkov

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa leží v západní části KRNAPu, polosamota na stráni nad Rokytnicí nad Jiz., v blízkosti lyžařských vleků (nejbližší cca 100 m), běžeckých tratí, cyklotratí a zastávky Krkonošského cyklobusu (Harrachov-Pomezní boudy). Nádherný výhled, 820 m.n.m - bývá sníh i v dubnu. Celoročně dostupná autem (v zimě s řetězy), parkování na vl. pozemku. Zastávka ČSAD 1 km, ČSD 7km.
Vybavení a služby
Objekt má v přízemí 1 velký pokoj s krbem (42 m2) a v podkroví až 5 ložnic, 3x nadstandartní příslušenství s WC. Možno jej rozdělit na 2 zcela samostatné části s vlastním vchodem z venku, kuchyňským koutem, příslušenstvím s WC. A)Přízemí (apartmán): prostorný pokoj s krbem (44 m2, 4-5 postelí), rozkládací jídelní stůl, BTV, CD-přehrávač, plně vybavený kuchyňský kout - el. 4vařič, lednice s mrazákem, elektrická a mikrovlnná trouba, varná konvice, překapávač na kávu, nádobí na počet osob. Koupelna s vanou + bidet + WC, samostatný vchod, předsíň, lyžárna. B) Podkroví: 4-5 ložnic: 2x2 lůž., 1x2-3 lůž., 1x3-4 lůž. a ve 2. podkroví- spaní pro 2-3 osoby (nad 12 osob). Pro samostatné podkroví menší spol. místnost s jídelním stolem, gaučem , SAT + BTV. V podkroví je 2x příslušenství (sprcha + WC + bidet), menší kuchyňský kout ve schodišťové hale - lednice, elektrický dvouvařič, varná konvice, elektrická, mikrovlnná trouba, nádobí. Internetové připojení wifi. K dispozici děts. postýlka, sáňky, společenské hry, venkovní krbová kamna s grilem, nafukovací bazén 3,2x2x0,6 m, venkovní vana a sprcha, venkovní nábytek. INSTRUKTORKA snowboardingu a lyžování v místě, nutná předchozí dohoda.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Možnost stravování (penze, polopenze, večeře) v blízkém pensionu (2 min chůze, nutno objednat 1 den předem), restaurace, obchod 1 km. Lyžování pro začátečníky i pokročilé - vlek vzdálen 100 m, , ski areál Horni domky 2 km, sjezdem od chalupy ke ski-busu (zdarma); zpět cca 5 km sjezdem k chalupě), běžecké tratě v místě, další lyžařské vleky 400 m od chalupy (noční lyžování). Sauna 100m. Pěší i cykloturistika, pramen Labe 8 km, přírodní koupaliště 7 km, les 200m (houbaření), projížďky na koních i pro děti 3 km, zastávka Krkonošského cyklobusu (Harrachov - Pomezní boudy) 150 m od chalupy, motokárová dráha 3 km, lanové centrum 15 km. V Rokytnici sportovní hala, tenisové kurty, kuželky,bowling. Krkonošská muzea ve Vysokém nebo v Pasekách 10 km (tamtéž ski-areál),bazén a muzeum v Jilemnici 15km, safari ZOO Dvůr Králové nad Labem 45 km. Aquapark Jablonec n/Nis 40 km, Liberec 60 km. Krasové jeskyně Bozkov 20 km, zámky Sychrov nebo Hrubý Rohozec 45 km. V Rokytnici půjčovny lyžařského vybavení a kol., ski servis, jízdy na koních, chirurgická ambulance, zdravotní středisko, supermarket - otevřen 7 dni v týdnu, diskotéka, mnoho restauračních zařízení, pošta, autobusové spojení s Harrachovem a areálem Horní Mísečky. Harrachov 15 km - koupaliště, Mumlavské vodopády, hornické a sklářské muzeum.
TOPlist